ترمه، پارچه احترام، شادی و پیوند است.این هنر اصیل هنوز هم مهم‌ترین صنعت ایران است؛ صنعتی که اصالت آن با هیچ چیز زیرسوال نمی‌رود. هرقدر کشورهای دیگر ترمه تولید و بازار را پر کنند، باز هم ترمه ایرانی همانی است که همیشه بوده؛ همانی که استفاده از آن اصالت ایرانی بودن را نشان می‌دهد.

قیمت ترمه
ترمه دستجردی

مانند فرش دستباف دارای تار و پود است. این پارچه گرانبها بافته‌ شده از الیاف لطیف و از صنایع دستی نساجی نفیس ایران است. نقش‌هایی مانند بته جقه، گل‌های شاه‌عباسی، هخامنش و… در رنگ‌های مختلف در آن به کار می‌رود. این پارچه نفیس با طرح‌های بسیار متنوعی در نقاط مختلف ایران بافته می‌شود. برای خلق این اثر هنری نفیس از ابریشم و پشم مرغوب با الیاف بلند استفاده می‌کنند.

اصالت

شاید شما هم بارها در مراسم بله‌برون دفترچه‌‌ای را با جلد ترمه دیده باشید یا سر سفره عقد، قرآن را با ترمه تزیین کرده باشند یا حتی دوست داشته باشید سفره عقد شما به سبک سنتی چیده شود که باید برای تزیین و چیدن سفره عقد سنتی از گندم، برنج، ظروف نقره، سفال، حنا و ترمه برای تزیین استفاده کنید. این نشان‌ می‌دهد ایرانی‌ها درمراسم‌ها‌ اصالت خود را حفظ می‌کنند.

رومیزی

رومیزی‌های ترمه، طراحی‌ مدرن در قابی سنتی دارند. این رومیزی‌ها تداعی‌کننده خانه‌های قجری هستند. گلدوزی‌های این مدل همه الهام گرفته از نقوش گبه‌های سنتی ایرانی است. این رومیزی های اصیل در سه مدل در بازار وجود دارد. رومیزی‌های سه تکه برای میز جلوی مبلمان و عسلی‌ها، رومیزی مربعی شکل برای میزهای گرد و مدل رانر آن‌که برای میز ناهارخوری و روی اپن استفاده می‌شود.


تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد وب سایت اختیاری است.

نظرنظر
نام شمانام شما
ایمیلایمیل
وبسایتوبسایت